Najobľúbenejšie kúpele a termálne kúpaliská na Slovensku

Máte radi kúpaliská? Najlepšie sú tie, ktoré môžete navštevovať aj v zime. A ak majú navyše liečivé účinky, bol by hriech občas nejaké nenavštíviť. Kúpalísk a kúpeľov s liečivými účinkami máme na Slovensku naozaj požehnane. Ktoré sú tie najnavštevovanejšie a najobľúbenejšie?

Rajecké Teplice

Sú veľmi obľúbené ako liečivé, ale aj ako relaxačné kúpele. Turistov a návštevníkov sem okrem zrekonštruovaných kúpeľných domov a ubytovacích zariadení láka aj nádherné prostredie. Rajecké Teplice sa totiž nachádzajú v Rajeckej doline obkolesenej pohoriami. Termálne pramene majú vodu teplú až 380C a využívajú sa na liečbu chorôb z povolania, nervových chorôb, pohybového ústrojenstva a porúch látkovej výmeny. Návštevníci si môžu užiť aj masáže, vodoliečbu, oxygenoterapiu a veľa ďalších liečebných procedúr.

Turčianske Teplice

Nachádzajú sa na úpätí Veľkej Fatry a sú populárne nielen na Slovensku, ale aj v celej Európe. Odporúčajú sa najmä pri problémoch s močovým ústrojenstvom a pri neurologických chorobách. Minerálna síranovo hydrouhličitanová horečná voda z kúpeľov je ideálna na vodoliečbu a pitné kúry. Okrem kúpeľov si tu turista užije aj bohaté atrakcie aquaparku.

Tatralandia

Aj keď je Tatralandia známa najmä ako aquapark, bohaté služby tu ponúka aj wellness centrum. Rôzne masáže, kúpele, zábaly a ošetrenie pleti ocenia dospelí, kým deti si užijú množstvo vodných atrakcií, bazénov a tobogánov.

Kúpele Piešťany

Sú vo svete populárne hlavne vďaka unikátnym liečivým prírodným prameňom. Voda z týchto prameňov obsahuje mnoho minerálnych látok a jej teplota je od 67 do 690C. Chodia sem pacienti trpiaci reumatizmom a chorobami nervového a pohybového aparátu. Piešťany však nemajú núdzu ani o turistov. Vďačia za to mnohým možnostiam aktívneho oddychu a spoločenského života. Unikátne je aj piešťanské sírne bahno, používané na liečbu svalov a kĺbov.

Vyšné Ružbachy

Trpíte ochoreniami močových ciest, ženskými, tráviacimi alebo dokonca duševnými chorobami? Určite by ste mali navštíviť kúpele Vyšné Ružbachy. Absolvujete tu pitné procedúry z liečivých prameňov a kúpeľné procedúry v liečivých minerálnych prameňoch. Okrem toho sú klientom k dispozícii bazény a wellness centrum.

Samozrejme, na Slovensku je kúpeľov a termálnych prameňov omnoho viac a kúpeľná liečba tu má dlhodobú históriu. Ak potrebujete zrelaxovať telo aj ducha, kúpele sú tou správnou voľbou.

 

Foto: © oscity / Dollar Photo Club

Pridaj komentár