Ako si vybrať kúpele?

Máte už všetkého dosť a radi by ste si oddýchli? A navyše tak, aby bolo o Vás dokonale postarané? V tom prípade by ste sa mali vybrať do kúpeľov. Doprajete si zaslúžený relax a zopár ozdravujúcich procedúr. Ako si vybrať kúpele, ak nemáte zdravotné problémy, ale túžite si oddýchnuť? Poradíme Vám.

Čo ponúkajú kúpele

V dnešnej dobe už kúpele nie sú len miestom, kam chodia ľudia s vážnymi zdravotnými problémami. Slovenské kúpele často navštevujú aj vrcholoví športovci, či jednoducho ľudia, ktorí si potrebujú odpočinúť v príjemnom prostredí. Okrem rôznych liečebných procedúr s využitím vody, ako sú balneoterapia, či hydroterapia, si v kúpeľoch môžete dopriať omnoho viac. V niektorých kúpeľoch sa využíva aj liečivá sila bahna. Okrem toho k bežným kúpeľným službám patria aj masáže, kozmetické ošetrenia, ale aj termálne parky, bazény, sauny a vírivky. Pobyt v kúpeľoch sa tak mení na naozaj príjemne strávenú dovolenku.

Vyberajte si kúpele pozorne

Pri množstve slovenských kúpeľných a termálnych zariadení niet divu, že si bežný človek nedokáže vybrať. Ako teda na to?

  • Premyslite si, aké terapie chcete absolvovať. Máte záujem len o bazény a masáže? Alebo chcete absolvovať aj vodoliečbu? V závislosti od Vašich požiadaviek si vyselektujte zariadenia, ktoré dané služby poskytujú. Výber sa Vám tak zúži.
  • Vyhľadajte si zvýhodnené balíčky. Mnohé kúpele takpovediac kráčajú s dobou. Preto napríklad na zľavových portáloch, ale aj na vlastných webových stránkach, ponúkajú rôzne akcie a zľavy.
  • Dajte aj na povesť. Slovensko je naozaj plné kvalitných kúpeľných zariadení. Ak si chcete byť istí, že za svoje peniaze dostanete top služby, spoľahnite sa na overené kúpele. Určite Vás nesklamú napríklad Bardejovské, Ľubovnianske, či Rajecké kúpele.
  • Blízko, či ďaleko? Ak Vám nevadí trošku cestovať, možno by ste mohli pouvažovať aj o kvalitných kúpeľoch v zahraničí. Vychýreným kúpeľným centrom je náš južný sused – Maďarsko. Množstvo kvalitných zariadení nájdete priamo v Budapešti.

V konečnom dôsledku sa dá povedať, že všetko závisí od Vašich finančných možností a od ochoty cestovať. Ak však túžite po vynikajúcom a zdraviu prospešnom oddychu, kúpele sú určite dobrou investíciou.

 

Foto: © Alliance / Dollar Photo Club

Pridaj komentár